Анонс
Художники
Виставки
Архів подій
Відео
Публікації в пресі
Наша Крамниця
Головна » Публікації в пресі

Як у різдвяній рукавичці

Як у різдвяній рукавичці
У Львові відкрили виставку 53-х митців
20 грудня 2018

Уже дванадцятий рік поспіль у переддень Нового року і Різдва Христового галерея «Зелена канапа» збирає під одним дахом художників різних жанрів, аби створити львів’янам та гостям міста святковий настрій. У показі – живопис, графіка, скульптура, художнє скло, художній текстиль, ляльки. Більшість авторів  – зі Львова, а компанію їм цього року склали колеги з Києва та Ужгорода.

«Кожного року учасників у нас все більше й більше, – говорить галерист і мистецтвознавець Олеся Домарадзька. – Здавалося би, п’ятдесят метрів «Зеленої канапи» не помістять усіх їхніх творів, але ж помістили…»

До Різдвяного показу зголосилися і вже дуже відомі митці (Михайло Демцю, Петро Сипняк, Володимир Богуславський, Ніна Буряк, Борис Буряк, Олександр Войтович, Анна Атоян, Петро Сметана…), і молоді. Дев’ять експонентів – ветерани (зокрема, Петро Сипняк, Наталя Гайдаш, Ольга Пильник, Михайло Демцю, Інна Івасюк, Андрій Петров), бо беруть участь у традиційній святковій виставці  у «Канапі» з року в рік. «А дев’ятьох авторів я запросила виставитися до нас уперше, – розповідає Олеся Домарадзька. – Це вчорашні студенти або й ще сьогоднішні. А шукаю я нові імена на виставках або в інтернеті».

Є в експозиції й гравюри світлої пам’яті Богдана Сороки. І це, за словами Олесі Домарадзької, – особливий випадок: «Він для нашої Різдвяної виставки створював роботи спеціально. Навіть живопис малював. А коли пан Богдан помер, мені дуже не хотілося викреслювати його з нашого «Різдвяного списку». Зараз я беру роботи для виставки у його вдови, пані Люби, і це ті роботи, які досі не виставлялися. А ті,  що є тепер у показі, – останні неекспоновані…».

Галерист зазначає, що прагне зібрати зріз авторів різних, не однотипних, і, звісно, найкращих: «Я маю за честь, що галереї довіряють, і на мої пропозиції погоджуються всі, кого я запрошую. Звичайно, що не всі мають твори на різдвяно-новорічну тематику. Тому й запрошую до участі авторів, котрі працюють у цій тематиці».

Також Олеся Домарадзька говорить, що не має улюбленого автора, бо це унеможливлює провадження саме виставкової діяльності: «Тоді б я брала тільки одного автора і безконечно його виставляла б. Тому я нікого не виокремлюю. Але закохуюся в кожну роботу, бо кожна по-своєму оригінальна. Мені подобається будь-яка робота будь-якого напряму, якщо вона професійна, якісна, переконлива».

Приємно, що на відкриття Різдвяної виставки прийшли багато її авторів. Цікаво, що деякі експонати буквально «добігали» вже після відкриття – як от «Солоха» з поросятком авторства Інни Івасюк.

Настрій у всіх присутніх, а їх зібралося чимало, був дуже добрим. Й неозброєним оком було видно, що людям подобається такі позитивні традиції, які і настрій поліпшують, і гуртують.+

Експозиція у «Зеленій канапі» (вул. Вірменська, 7) триватиме до 13 січня. А далі свій доробок у львівському арт-просторі представлятиме емальєр з Києва Олексій Коваль, який, до слова, є учасником і цієї виставки.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото Андрія КУБ’ЯКА