Анонс
Художники
Виставки
Архів подій
Відео
Публікації в пресі
Наша Крамниця
Головна » Публікації в пресі

«Геній з України» і його «Рівновага»

«Геній з України» і його «Рівновага»

Четвер, 04 Лютого 2016, Ярина Коваль

Львівський художник Олег Денисенко, чию виставку «Рівновага» зараз відкрили в галереї «Зелена канапа», експозицію графіки презентує землякам уперше за останні тринадцять років

Однак це не означає, що про львів’ян він – той, хто регулярно  і  резонансно виставляється за кордоном, – забув: упродовж цього часу Олег Денисенко показував співвітчизникам персональні виставки своїх левкасів та скульптури. А у варіанті  цього митця – й одне, й інше є своєрідним продовженням того, що художник робить у графіці  – тільки в одному варіанті він випробовує старі технології з використанням левкасу, а в іншому – намагається виліпити свої персонажі. Така собі тривимірна графіка, де на найвищих рівнях синтезовано зміст і техніку виконання.

У царині графіки володар 28 міжнародних нагород (Великобританія, США, Польща, Югославія, Корея, Росія, Румунія, Іспанія та Італія) та автор робіт, які є в 15-ти публічних збірках світу, зокрема, в Норвегії, Польщі, Швеції, Росії, США та Італії, Олег Денисенко представив у «Зеленій канапі» роботи із серій «Пори року», «Олімпійські музи», «4 стихії», «Улюблені художники» та «Музичні ноти». Хоча, якщо відсторонитися від деталей, уся його творчість видається єдиним циклом на тему взаємин людини з навколишнім світом, який він упродовж життя творить. Захопливим романом зі стабільністю внутрішньої атмосфери і з упізнаваними персонажами, серед яких часто можна побачити і лик самого автора. У цьому романі нема місця спонтанності, тут все добре продумано й опрацьовано. Але талант автора, базований на глибоких знаннях, інтуїції та працелюбності, робить цей роман настільки притягальним, що, перегорнувши кілька сторінок, хочеться ще і ще – нудно не буває.

Якось Олег Денисенко розповів мені: коли був маленьким, то мріяв, що в майбутньому працюватиме археологом. І, відповідно, спочатку лише гортав, а потім і читав літературу відповідного спрямування, багато ілюстровану старовинними гравюрами. А потім прийшло захоплення періодами  ренесансу та готики – а це ще й художники  Дюрер, Брейгель, Кранг, інші. І помітив цікаву річ: естетика того часу дає неймовірно великий простір для фантазії та оригінальних композицій, підказує цікаві пластичні ходи, яких у сучасності не знайдеш. Застановившись на цьому, почав  не цитувати попередні часи, ні, а робити прив’язки за станами (скажімо, вживаючи імітацію старих шрифтів, які створюють певний настрій). І робить це й сьогодні.

І робить це настільки успішно, що зарубіжні критики та медіа не скупляться щодо нього на розмаїті високі окреслення, серед яких  навіть  «геній з України».  Для прикладу, саме так називалася стаття в урядовій газеті De Grunya Amsterdammer після успішної виставки графіки Олега Денисенка в Амстердамі 1998 року, яку прийшла подивитися навіть королева Нідерландів Беатрис.

«Олег Денисенко продовжує традиції потужної львівської школи графіки, утвердженої іменами Олександра Аксініна, Володимира Пінігіна та інших наших митців, з одного боку, завжди філософсько-містичних, а з іншого – професійно досконалих, – поділився думками з «Львівською газетою» мистецтвознавець Ярослав Кравченко. – Це – дивовижний графік, характерний в плані техніки тяжінням до мініатюризму, до кропіткого пропрацювання  щонайменших деталей, а головне – до глибинного інтелігентного представлення як теми, так і своїх робіт в цілому».

Цікаво, що Олег Денисенко назвав свою виставку «Рівновага» невипадково. Адже для нього, як сказав у нашій розмові, здатність цю рівновагу, попри все, зберігати – мета кожного прийдешнього дня. Бо тільки в стані внутрішньої рівноваги спроможний повнокровно думати, жити, творити.

Цікаво й інше: у «Зеленій канапі» – це вже третя експозиція з такою назвою. Тобто це те, чого митці справді прагнуть.
”"