Анонс
Художники
Виставки
Архів подій
Відео
Публікації в пресі
Наша Крамниця
Головна » Виставки

“Жінка. Чоловік” Інна Шинкаренко. Фотопроект. 19 травня – 7 червня 2015

“Жінка. Чоловік” Інна Шинкаренко. Фотопроект. 19 травня – 7 червня  2015

Математик за освітою, родом з Хмельницького, а сьогодні львів`янка та вільний фотограф з 10-ти річним стажем Інна Шинкаренко представить нашій увазі свій фото-проект «Жінка. Чоловік». Інна фотографувала успішних та відомих жінок Львова спершу в чоловічому, а згодом в жіночому одязі. При цьому її моделі отримували задачу – пригадати  чоловічі та жіночі риси у собі та проявити їх мовою погляду,  жестів та міміки.

Ось як авторка проекту пояснює свій концепт:

Тема дуальності особистості піднімалась багатьма митцями. Вочевидь, зачепила вона і мене своєю глибинною простотою та безмежною багатогранністю. Всього не охопиш, тому я взялася лише яскравий краєчок, що мене привабив.

Життя змушує кожного з нас виконувати багато ролей, і в кожній ролі в різній пропорції проявляються жіночі і чоловічі риси. В процесі зйомки я виявляла, що жіночих та чоловічих сутностей в кожній жінці є багато, і я спробувала показати бодай якусь їх частинку.  І побачила, що домінує той образ, що домагає жити і реалізовуватись в певний період життя. Мене дуже вразило як змінюється погляд, постава і рухи жінки, коли одягається сукня і коли одягається сорочка для чоловічого образу – це дійство ставало схожим на магію перевтілень. Ця магія допомагала мені привідкрити трішки більше, ніж я сподівалась на початку зйомки.

Кожного з нас оточує безліч цікавих особистостей, що живуть, творять і створюють неповторний простір навколо. Я вирішила розповісти про жінок, що мене надихають і захоплюють. Довелось обмежити себе просторовими і часовими рамками, щоб проект не став безкінечним.

Зізнаюсь, я затіяла цю виставку з дещо меркантильною метою – виявити для себе яка ж  вона  ідеальна жінка, в якій пропорції в ній жіноче та чоловіче начало, і яка формула застосування. В процесі роботи моя думка сильно мінялась – я почала з однієї теорії, а закінчила протилежною. Можливо, це тому що я сама жінка? Отже, висновки залишаю на розсуд глядача.

Інна Шинкаренко………………………………………………… фотограф

Inna Shynkarenko ………………………………………………photographer

Коли я починала проект, я запитувала себе чи зможу я отримати відповідь на своє питання. В процесі зйомок і знайомств, я зрозуміла, що тема невичерпна і кількість питань і думок, які вона піднімає – безмежна. різноматність правильних відповідей захоплює.

Проте найбільше мене вразив візуальний ряд. Часом я бачила в кадрі двох різних людей і різниця була така вражаюча, що мені ставало моторошно від цих змін. І дивно, що ці зміни спровокували такі прості речі – одяг, настрій, думки, ідея.

І тоді мені захотілось дізнатись і про себе – а яка я? І що ж – штатив, автоспуск -  і виявляється є дві мене, або так -  сьогодні дві ось таких мене потрапило в кадр.

Прості речі і питання підняли в голові купу думок, і як виявилось – не тільки в моїй. Написано безліч робіт на тему дуальності, проте я побачила, що візуалізацією можна передати все стисліше, – в свій спосіб в межах доступної вибірки.