Анонс
Художники
Виставки
Архів подій
Відео
Публікації в пресі
Наша Крамниця
Головна » Публікації в пресі

Подорожі та своє бачення світу представив на виставці у Львові художник Олексій Коваль

Подорожі та своє бачення світу представив на виставці у Львові художник Олексій Коваль

 

Фото: Ольга Швед

17 березня у львівській галереї “Зелена Канапа” відкрили виставку художника Олексія Коваля “Світи. Погляди. Подорожі”. Художник усе життя мандрує Україною та різними країнами, шукає нові теми та ідеї. Окрім живопису, творить фрески, мозаїки, розписи, ескізи вітражів, працює у техніці гарячої емалі.

На виставці представив півсотні робіт із різних серій. Найбільше робіт із серії “Ляльки”. Образи ляльок різноманітні – воїни-стражі, янголи, демони. В оформленні використовував бронзу, срібло, каміння, фрагменти прикрас, монети. 11 робіт – із серії “Індія. Портрети”, їх автор творив більше п’яти років. У картинах на емалі втілив індійські етнічні орнаменти, фрагменти краєвидів. На створення 12 робіт із серії “1000 та 1 ніч” надихнули арабські казки, подорожі по арабським країнам, мистецтво, музика.

“Ідею, тему роботи виношую довго, довго готуюся до процесу – малюю чорнові ескізи на картоні, переробляю. Потім працюю із емаллю. Одну картину можу творити два роки. Емаль – дуже дорогий але і дуже довговічний матеріал. Один грам може коштувати від 1 євро, тому кінцеві роботи недешеві. Але картини із емалі можуть зберігатися століттями. Кожна подорож для мене – це нові відкриття, нові ідеї”, – каже Олексій Коваль.

На думку автора, найвитонченіша серія його робіт “Frame. Women. Retro. Portrait” нараховує близько 30 портретів. Частина представлені на виставці у Львові.

Це перша виставка Олексія Коваля у Львові, але автор добре відомий за кордоном – на Близькому Сході, Хорватії, Індії, Болгарії. Триватиме виставка “Світи. Погляди. Подорожі” до 5 квітня.

Автор: Ольга ШВЕД