Анонс
Художники
Виставки
Архів подій
Відео
Публікації в пресі
Наша Крамниця
Головна » Виставки

Роман Романишин “Вертеп” 3 – 22 лютого 2015

Роман Романишин “Вертеп” 3 – 22 лютого 2015
А світ - вертеп.
Кажу я з гіркотою: цей світ - вертеп. І, мабуть,
Щонайважче у ньому залишатися собою...
                   Г. Чубай

Почалось це звичайно ще в дитинстві. Коли в передсвяткові дні зі скрині з’являлись на світ Божий персонажі різдвяного дійства. І треба було знову вчити ролі і адаптовувати коротке вертепне дійство до нових реалій.

Щороку персонажі мінялись, їхні репліки набували зовсім інших змістів. Часом з’являлись зовсім несподівані нові актори. Їх треба було змайструвати і анімувати. За півстоліття в студії, в зовсім іншому контексті і з іншим досвідом намагаєшся оглянутись і зайти ще раз в ту саму ріку.

З найпростіших матеріалів вибудовуєш свій власний театр, конструюєш персонажі з підручних маханізмів, анімовуєш їх. І в результаті набираєш трупу акторів, що потрібна для твоєї, вже ніби дорослої п’єси. Хоча насправді все залишилось таким самим, лишень Дійство змінюється катастрофічно швидко. І нових, важливих для тебе Акторів побільшало.

Роман Романишин

Один з найвизначніших українських художників – графіків Роман Романишин вперше представив свою персональну виставку в галереї “Зелена канапа”. В тематичній експозиції під назвою “Вертеп” – світова прем`єра. Вперше  представлені: серія дванадцяти графічних творів “12 місяців”.  А також серія  ”Планетаріум” – перші друки котрої, можна було побачити на цьогорічній Різдвяній виставці в “Зеленій канапі”.

Окрім станкової графіки Роман Романишин продемонстрував початок нової серії кінетичних та статичних об`єктів  (живопис на дошці), під назвою “Безконечність”. Персонажі – об`єкти також склали композицію “Вертеп”.

Багато з експонатів увійшли до нового каталогу творів, що також  презентований на виставці.

КУПИТИ ОФОРТИ РОМАНИШИНА