Анонс
Художники
Виставки
Архів подій
Відео
Публікації в пресі
Наша Крамниця
Головна » Публікації в пресі

Патріотизм на склі — від художниці Турецької .

Патріотизм на склі — від художниці Турецької .
12.06.2014 18:00
Ольга Турецька “Дві Душі”

У львівській галереї відкрили виставку художнього скла Ольги Турецької. Експонуватимуть “Дві душі” до 29 червня.

На персональній виставці “Дві Душі” Ольга Турецька демонструє скляні панно, об’ємні композиції, світильники та обрамлення для дзеркал.

“Скло має свою “душу”, свій характер, своє життя.  Це постійна співпраця з матеріалом, ти ніби спілкуєшся з ним, деколи на нього сердишся, деколи ним захоплюєшся. У  випадку такої “співпраці” не все залежить від художника. Кожного разу, коли відкривається муфельна піч для випалювання скла, існує момент несподіванки. Не можна бути впевненим в тому, що вийде саме те, що ти задумав. І постійно запитуєш: ”і як цього разу повело себе скло?”, — розповідає пані Турецька.

“Щастя є”

Митець переконана, що скло, яке може перебувати у різних станах, бути рідким і твердим, завжди є крихким. “Його душа така ж вразлива, як і моя ”, — розповідає автор, повідомляють у галереї “Зелена канапа”.

“Ритуал”

Демонструє автор і свою політичну позицію…

“Ми за Україну!”

Створює мистецькі експонати, застосовуючи технологію ф’юзінг. З нею Ольга Турецька почала працювати на кафедрі художнього скла у Львівській національній академії мистецтв.

“Думки”

Технологія ф’юзінг полягає в тому, що зі спеціального скла вирізають потрібні елементи, викладають в потрібну композицію і спікаються при температурі 800 *С в муфельній печі.

Нагадаємо, що народилася Ольга Турецька у Львові. Навчалась у Львівському державному коледжі декоративного та ужиткового мистецтва імені І. Труша, відділ художнього розпису.

“Яскравий момент”

А згодом — у Львівській національній академії мистецтв, кафедра художнього скла.

“Розшукується”

“Сова”

“Зайці” (декор)

“Риба”

Підготувала Оксана Мирутенко

Фото Ярослава Станчака

http://lvivexpres.com/news/2014/06/12/63124-patriotyzm-skli-hudozhnyci-tureckoyi-foto