Анонс
Художники
Виставки
Архів подій
Відео
Публікації в пресі
Наша Крамниця
Головна » Публікації в пресі

У Львові показали авторське декоративне скло у технології “ф’юзинг”.

У Львові показали авторське декоративне скло у технології “ф’юзинг”.

У Львові показали авторське декоративне скло у технології “ф’юзинг”

Фото: Ольга ШВЕД
Вівторок, 10 червня 2014
10 червня у львівській галереї “Зелена канапа” відкрили виставку авторських виробів зі скла “Дві Душі” львівської художниці Ольги Турецької. Вона працює у популярній технології – ф’юзинг. Технологія полягає в тому, що зі спеціального скла вирізають потрібні елементи, викладають в потрібну композицію і спікаються при температурі 800 *С в муфельній печі.

Ольга Турецька опанувала технологію ф`юзінг на кафедрі художнього скла в Львівській Академії Мистецтв. Там виховали не одне покоління відомих в Україні склярів. У Ольги Турецької впізнаваний стиль – вона сплавляє кольорове скло у веселі, казкові, декоративні об’єкти. Усі її роботи – це картини із скла із сюжетом та своїми героями. Усі дрібниці продумані і скурпольозно виготовлені.

“Скло має свою “душу”, свій характер, життя. Це постійна співпраця з матеріалом, ти ніби спілкуєшся з ним, деколи на нього сердишся, деколи ним захоплюєшся. У випадку такої “співпраці” не все залежить від художника. Кожного разу, коли відкривається муфельна піч для випалювання скла, існує момент несподіванки. Не можна бути впевненим в тому, що вийде саме те, що ти задумав. Скло може перебувати у різних станах, бути рідким і твердим, але завжди є крихким. Його душа така ж вразлива, як і моя ” – каже авторка.

На персональній виставці представлені кілька десятків скляні панно, об’ємні композиції, світильники та обрамлення для дзеркал.

“Мої роботи багатьом нагадують карамель – такі яскраві, кольорові, як цукерочки. Саме тому, мене, напевно, запросили оформляти Майстерні карамелі в Львові та Одесі. Додам, що була з виставками у США та Європі, але відзначила, що у нас дуже сильна школа майстрів, які працюють із склом. Там багато піарять, а в нас – більше працюють”, – каже Ольга Турецька.

Триватиме виставка у львівській галереї “Зелена канапа” до 29 червня.

Автор: Ольга ШВЕД

http://gazeta.ua/articles/regions/_u-lvovi-pokazali-avtorske-dekorativne-sklo-u-tehnologiyi-fyuzing/563157