Анонс
Художники
Виставки
Архів подій
Відео
Публікації в пресі
Наша Крамниця
Головна » Публікації в пресі

Сила «Жіночих примх» (про виставку Вікторії Дубовик)

Сила «Жіночих примх» (про виставку Вікторії Дубовик)
Четвер, 08 травня 2014, 06:50  Ярина Коваль
Ярина Коваль

фото: Ярина Коваль
Вікторія Дубовик, чию виставку гарячого батика «Жіночі примхи» відкрили в галереї «Зелена канапа», належить до поодиноких митців, які в цій техніці працюють настільки потужно

Принаймні ця думка стала однією з провідних на урочистому відкритті дійства.

Чітко й послідовно вивчивши можливості розпису по шовку, доцент кафедри художнього текстилю Львівської національної академії мистецтв Вікторія Дубовик творить роботи за формою неймовірно легкі, безпосередні, жіночі й дуже оптимістичні. Однак, як висловилася про її творчість на церемонії відкриття колега по цеху Таміла Печенюк, ось ця зовнішня легкість не має нічого спільного з легковажністю, а навпаки — у поєднанні з властивостями шовку як матеріалу (зокрема з огляду на його міцність та архаїчність) — дає відчуття глибини, в яку хочеться занурюватися ще й ще.

Іронічна, схильна до імпровізації Вікторія Дубовик, на думку проректора ЛНАМ Романа Яціва, не намагається обме­житися жодними парамет­рами, а тому її творчість схожа на «дуже якісний сучасний джаз».

Хоча сама авторка (у творчій біографії якої є понад 30 персональних виставок не лише в Украї­ні, а й у Польщі, Канаді, Австрії та Німеччині) всіма цими окресленнями насправді мало переймається — вона просто робить те, що дуже любить, і їй удається. Та й, зрештою, і на цій виставці (першій для Вікторії Дубовик саме в цій галереї) вона говорить на свою улюблену «жіночу» тему. Як сказано в анотації експозиції, говорить про жінку «юну й у віці, розкішну й капризну, непередбачувану, часом комічну, часом витончену», однак кожну зі своїми примхами. І ця «жіноча» тема — невичерпна.

Вагомо, що завдяки своїм дітям, які подарували їй кілометр шовку (тож можна було не боятися щось зіпсувати), Вікторія Дубовик, готуючи цю експозицію, помітила цікаву річ: найяскравіші й найоптимістичніші роботи вона створила тоді, коли через політичні події в Україні перебувала в станах найбільшої депресії та тривоги. А це, вважає, свідчить лише про одне: нас як народ перемогти неможливо!

 

 посилання на сайт “Львівської газети”