Анонс
Художники
Виставки
Архів подій
Відео
Публікації в пресі
Наша Крамниця
Головна » Публікації в пресі

У львівській галереї “Зелена канапа” представили творчість Ігоря Романка

У львівській галереї “Зелена канапа” представили творчість Ігоря Романка

8 лютого, 2014

У львівській галереї «Зелена канапа» представили творчість Ігоря Романка. Експозиція складена із дванадцяти нових полотен художника, створених за останні два роки, і, хоча не має конкретної назви, її можна  з повним правом назвати «Відкидаючи випадковості…»

Основу персональної виставки Ігоря Романка становлять пейзажі. « Застиглі у вічності іконографічні образи дерев і трав, водойм і неба, створені без суєти, несуть в собі потужне філософське послання, – вважає куратор виставки мистецтвознавець Олеся Домарадська. – Все змінне і водночас непорушне на нашій землі, неможливо вступити двічі в одну й ту саму річку, але у той же час – нової води не утворюється і не зникає, вона залишається тією самою, що текла ще в доісторичні часи. Саме так малює природу Ігор».

Окрім пейзажів, Романко вперше показує полотно «Світанок поета» – це портретне зображення – цікаве прочитання  через ландшафтно-пейзажну метафізику образу його улюбленого поета Богдана-Ігоря Антонича.

– Я відстежую мистецький процес і вважаю, що Ігор Романко вирізняється індивідуальністю в живописі, бо обрав таку нішу в мистецтві, яка є вкрай актуальною – це синтетична, відсторонено асоціативна манера зображувати світ через власні поетичні рефлексії, відкидаючи випадковості, натомість структуруючи художній образ за своєю  композиційною логікою, за стилістичною логікою, – розповідає «Дню» про творчість живописця професор мистецтвознавства Роман ЯЦІВ. – Твори Романка є доволі впізнаваними, бо він ніколи не зраджує саме такому підходу… Якщо ж конкретніше говорити саме про цю виставку, бо Романко постійно перебуває у розвитку, бо на сьогодні він справді викристалізував свою методологію, і вона  є дуже цілісною. Ігор дуже прискіпливий до того, що обирає,  які має формальні засоби (а саме – обмежена і дуже точно підібрана кольорова гама, а також, що для нього дуже властиво – фактура). Романко приділяє поверхні живописного полотна спеціальну увагу з тим, щоби досягати максимального психологічного ефекту. Любить комбінувати різні фактури, особливо любить мотиви з деревами, і при цій комбінації фактур з’являється паралельний асоціативний ряд, який кожна людина по-своєму відчитує. При тому він не є банальним, повторювальним у трактуванні пейзажу – міняється, тематично збагачує діапазон своєї творчості… Мені видається, що він належить до таких львівський авторів, які   упродовж тривалого часу не зраджують і  своїм емоціям, і своєму раціональному мисленню. Романко не вичерпується як автор – лишень знаходить нові і нові еквіваленти своєї індивідуальності. І ця виставка це підтверджує – попри невелике число творів, що представлені на огляд публіки.

Оглянути експозицію з творів Ігоря Романка у галереї «Зелена канапа», що на вул. Вірменській, 7, можна до 26 лютого.

Довідка «Дня:

Ігор Романко народився 1966-го у Львові. Випускник Львівського інститут прикладного та декоративного мистецтва (тепер – Академія мистецтв. – Ред.). З кінця 1980-х бере участь у виставках в Україні, Польщі, Словаччині, Австралії, Японії.

Твори І. Романка є у збірках Міністерства культури України, Музею етнографії у Львові, Музею сучасного мистецтва Енді Вархола (Словаччина), Artique Gallery (Сідней, Австралія), Палаці мистецтв у Львові, Банку Vontobel (Цюрих, Швейцарія), галереї “Триптих” (Київ) та багатьох приватних колекціях.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів