Анонс
Художники
Виставки
Архів подій
Відео
Публікації в пресі
Наша Крамниця
Головна » Публікації в пресі

Приваблива лаконічність Ігоря Романка. Четвер, 13 лютого 2014

Приваблива лаконічність Ігоря Романка. Четвер, 13 лютого 2014

фото і текст: Ярина Коваль

«Усе змінне й водночас непорушне на нашій землі, неможливо вступити двічі в ту саму річку, але водночас вода не утворюється і не зникає, а залишається тією самою, яку пили ще в доісторичні часи»…

…«Саме так малює природу Ігор Романко», — акцентує в анотації до нової виставки живопису Ігоря Романка в галереї «Зелена канапа» мистецтвознавець та куратор цієї галереї Олеся Домарадзька.

Бо так у цього художника справді є. Запозичивши в ікони монументальність і статичність форми, навчившись майстерно зводити пейзаж до рівня орнаменту, ставлячи на фактурність і лаконічність кольорової гами, Ігор Романко вже давно здобув собі місце під сонцем як самобутній митець, що, відкидаючи випадковості, блискуче жонглює категоріями позачасовості. Але варте уваги те, що він не перетинає кордонів, де завершується мистецтво, а починаються звичайні забави. Для цього художника насамперед важливо не сподобатися глядачеві, а творити відповідно до власних відчуттів та розуміння мистецтва й світу.

Дванадцять його нових полотен, що сформували зміст виставки, — можливо, не так багато з погляду обивателя. Але достатньо, щоб переконатися: попри стабільність підходів, Ігор Романко не стоїть на місці.

«Нині я знаю одне, — ділився зі мною думками цей художник за іншої нагоди, — коли виникає потреба самоідентифікації, варто просто зупинитися і прислухатися до себе. Сковорода недаремно казав: «Пізнай себе — і пізнаєш увесь світ». Зі мною це сталося, коли перестав бігти й намагатися творити, як інші. Власне творче обличчя — це результат не лише освіти та практики, а й ось такої зупинки».

“Піано”

на сайті “Львівської газети”