Анонс
Художники
Виставки
Архів подій
Відео
Публікації в пресі
Наша Крамниця
Головна » Публікації в пресі

Знайти «Рівновагу» (про виставку Петра Сметани) 05.12.13

Знайти «Рівновагу» (про виставку Петра Сметани) 05.12.13

автор: Ярина Коваль http://www.gazeta.lviv.ua/culture/2013/12/07/19412

фото: Ярина Коваль (5)
Що в Петрі Сметані дивує і його приятелів, і старших колег — це неймовірна повага цього художника до його вчителів

Він не соромиться визнавати їхній вплив на себе і бути за це вдячним. Зрештою, виставка живопису «Рівновага», яку репрезентують у галереї «Зелена канапа», засвідчила, що художник не тільки з огляду на це, а й на його майстерність, — таки чудовий учень і на досягнутому зупинятися наміру не має.

«Мені цікаво спостерігати за розвитком мислення цього художника, бачити,  як він змінюється, — ділиться думками керівник «Зеленої канапи» та мистецтвознавець Олеся Домарадзька, — і як переростає своїх учителів. Оскільки Петро Сметана не творить задля гонорарів, не бавиться у комерцію, а малює тому, що не може не малювати, то його здобутки  очевидні й видимі для всіх, хто зацікавився його творчістю ще коли він був студентом Львівського національного лісотехнічного університету. Від яскравих кольорових емоцій, які він продемонстрував (до речі, у нашій галереї) на першій своїй виставці, через різні творчі проекти до «Рівноваги», — це таки  справді шлях, хоча минуло тільки три роки».

Як художник сам намагається проаналізувати в розмові з «Газетою», йому теж здається, що він змінюється, хоча б у тій-таки техніці чи кольорах. Хоча, напевно, залишається сталим у підходах до композиції, вважаючи, що двигун внутрішнього згоряння зі зміщеним центром є найкращим зразком, щоб зображуване справді творило відчуття рухомості. А ця рухомість, на його думку, дуже важлива.

«Мені цікаво це відчуття апробувати в різних темах та мотивах, — зізнається Петро Сметана. — Навіть у тих, у яких, як дехто вважає, неможливо сказати щось нове. Однак я з такими твердженнями не погоджуюся. Скажімо,  щодо Львова, який розкривається в емоційних станах. Приміром, для мене, хай інші з цим і не згідні, наше місто сьогодні виглядає не солодким і сонячним,  а таким, яким воно є.  І це тримає!»