Анонс
Художники
Виставки
Архів подій
Відео
Публікації в пресі
Наша Крамниця
Головна » Публікації в пресі

Соломіїних «12»

Соломіїних «12»

П’ятниця, 08 листопада 2013

Ярина Коваль

фото: Ярина Коваль
Її живописні роботи нині дещо інші, ніж були раніше. Запеклий урбаніст Соломія Ковтун тепер також малює природу й додає у свої твори колір

Це засвідчила виставка «12» — дванадцята за ліком її персональна експозиція, яку відкрили днями в галереї «Зелена канапа».

Медик-офтальмолог за фахом, художниця, яка не побоялася 2007 ро­ку піти здобувати другу вищу освіту у Львівську національну академію мистецтв, Соломія Ковтун нині «створює монументальні полотна, за розміром, чи суттю, спов­нені експресією і енергетикою», каже про неї мистецтвознавець Олеся Домарадзька. І продовжує: «Сміливий нестандартний погляд на пейзаж з архітектурою, хоча на всі сто відсотків відповідає найактуальнішим європейським тенденціям живопису, часто не зрозумілий українському не «підготовленому» до сприйняття напівабстрактних імпресій глядачеві, адже випереджає його смаки на кілька десятиліть. Соломіїн живопис, такий настроєвий, живий, широкий, без дріб’язковості й компромісів одразу отримав визнання в мистецькому середовищі найбільш європейського міста України — Львова. Про це свідчить хоча б той факт, що Соломію Ковтун, ще тоді двадцятирічну студентку Львівської академії мистецтв, без будь-яких «протеже» запросили до співпраці з майже всіма провідними галереями Львова».

Експозицію художниця уклала переважно з робіт, створених за останній рік, хоча, для порівняння, включила до неї також кілька творів за поперед­ній час.

«Є така думка: що яскравіші, з огляду на колір, роботи, то більше художник божевільний, — каже сміючись у розмові з «Газетою» Соломія Ковтун. — Запитую себе: чи все в мене нормально? Так!!! Я просто змінююся. І це — чудово!»

Фоторепортаж з виставки дивіться тут