Анонс
Художники
Виставки
Архів подій
Відео
Публікації в пресі
Наша Крамниця
Головна » Публікації в пресі

Карпатський “фовізм” Лілії Студницької

Карпатський “фовізм” Лілії Студницької
Завтра львівська галерея “Зелена Канапа” презентує колекцію фантастичних пейзажів Лілії Студницької. Мисткиня намалювала уявні образи Карпат. Виставка має назву “Очима маленького чуда”.

Перше, що вражає у полотнах Лілії Студницько — це кольори, а саме їх вибухове поєднання. Мимоволі напрошується порівняння із французькими “фовістами” початку ХХ століття — чисті кольорові поєднання, мінімум перспективи та світлотіні, виражений декоративний стиль.

Порівняння невипадкове, адже Лілія Студницька увібрала кращі традиції львівської школи живопису, для якої характерний декоративізм. Звичайно, витоки декоративності у двох випадках різні. Художниця навчалася шість років вишивки у Львівському державному коледжі декоративного та ужиткового мистецтва імені І. Труша, далі вступила до Львівської національної академії мистецтв на моделювання костюму. Вона часто їздила з одногрупниками на пленери в Карпати. Відкрила себе під час практики, коли малювала перші етюди на другому курсі коледжу. Відтоді почала активно брати участь у різних мистецьких заходах, зокрема в проекті у Музеї Ідей “Горище”. Так вона проклала стежку до цієї виставки. Минулоріч Л. Студницька вже презентувала в “Зеленій Канапі” експозицію під назвою “Емоції в подарунок” — це її перша персональна виставка.

Мисткиня почала готуватися до виставки “Очима маленького чуда” з листопада минулого року, або одразу після закінчення першої персональної виставки. Малювала з перервами, адже виховує двох маленьких дітей. На виставці буде представлено 12 великоформатних полотен та дев’ять робіт малого формату. Пейзажі — це збірний образ місць, які закарбувалися в пам’яті під час подорожей Карпатами. Вони виконані акрилом на полотні. В порівнянні з попередніми виставками, Л. Студницька використовує більші формати, а відтак змінилась техніка — для заливки площин стали у пригоді валики. Наступний етап творчого процесу – це промальовка дрібних деталей, додавання неймовірних кольорових акцентів.

Внизу картин бачимо фактурне зображення ріллі. Її візерунок підкреслює плановість, виділяє передній план, робить його більш об’ємним. На тлі бачимо гірські силуети, а посередині — дрібні акценти. Глядача спочатку приваблює кольорова пляма, а якщо підійти ближче, то зауважуєш промальовані дахи будинків, копиці сіна, плаї…

У сміливих кольорових поєднаннях багато гармонії, контрасти інтуїтивні. Художниця пояснює таку гру відтінків досвідом та генами. Лілія народилася в родині художників та багато років навчалася мистецтву. Мисткиня зізнається, що її старша донечка теж ненароком допомагала у створенні деяких робіт: “Одного разу, коли я відійшла з майстерні заварити кави, маленька Соломійка макнула пензлик у баночку не бачачи, який там колір, і почала малювати по незавершеній роботі. Тож маю кілька шедеврів доньки”. Дитячі доповнення художниця не виправляла. Одним із джерел натхнення Лілії є дитяча посмішка… Художниця також розповіла, що не збирається зупинятися на обраному стилі, тож маємо гарну нагоду спостерігати за яскравим періодом творчості, без сумніву, талановитої мисткині. Відкриття виставки відбудеться 23 липня у вівторок, в галереї “Зелена Канапа”.