Анонс
Художники
Виставки
Архів подій
Відео
Публікації в пресі
Наша Крамниця
Головна » Публікації в пресі

Паліндроми на палімпсестах Дениса Струка

Паліндроми на палімпсестах Дениса Струка

Розкішний килим стилізованої української орнаментики у супроводі звуків живої природи презентував  молодий львівський художник Денис Струк у галереї “Зелена Канапа”.

Персональна виставка “Палімпсест” художника Дениса Струка родом із Дніпропетровська, який, за словами організаторів, є одним із найківкаіших та найоригінальніших художників нової генерації Львова завершилась 13 травня.

Свого часу хтось із львівських мистецтвознавців порівняв живопис Дениса Струка з палімпсестом: пергаментом, на якому стерли первісний текст, а поверх нього написали новий. Таке порівняння підказало назву виставки.

Означення стосується не лише техніки, художник досягає своєрідної фактури, багатоколірних живописних ефектів завдяки багатошаровому нанесенню фарби, часто застосовує трафарети з орнаментальними мотивами. Сюжети полотен – “натюрморти”, як він їх сам називає, та яскраві декоративно-стилізовані пейзажі,  межують з абстрактністю.

Палімпсест за фактурою, але  Паліндром за формою. Завдяки навмисне неохайній трафаретній техніці декоративні елементи на полотнах Дениса Струка утворюють монохромні фризи, які можуть бути прочитані зліва направо і навпаки. Джерела натхнення – українське килимарство, вишивка, розписи. Улюблені мотиви художника – вазон або дерево життя. Організатори переконані, що таким чином митець видобуває національні архетипи з народного мистецтва, додаючи сюди елементи постмодерності.

Довідка: Денис Струк походить з міста Дніпропетровська. Закінчив Львівську Академію мистецтв (відділ художнього скла), живе та працює у Львові.

З 1998 року худоник є постійним учасником Міжнародних Симпозіумів гутного скла, що відбуваються у Львові. Перша персональна виставка Дениса відбулась в галереї “Дзига” 2003 року.

Богдан Ворон, за матеріалами: “Зелена канапа”

На сайті альманаху “Артес”