Анонс
Художники
Виставки
Архів подій
Відео
Публікації в пресі
Наша Крамниця
Головна » Публікації в пресі

“Сила графіки” Ярина Коваль. 30 травня 2013.

“Сила графіки” Ярина Коваль. 30 травня 2013.

фото: Ярина Коваль

Галерея «Зелена канапа» знову відкрила в себе «Музей…». Тільки якщо два роки тому це був проект «Музей. Живопис», то тепер галеристи презентують «Музей. Графіку», хоча в обох випадках ідеться про сучасне мистецтво, створене у 1990-х роках

«Це був дуже складний період, — розповіла «Газеті» директор галереї Олеся Домарадзька, — коли масштабні проекти, з огляду на серйозну економічну кризу, реалізувати було нереально, а графіка давала таку можливість — максимальний творчий самовияв за мінімальних матеріальних вкладень. Та й, зрештою, у ті часи графіка була чи не єдиним видом мистецтва, який дозволяв художникам заявити про себе за кордоном».

Усім відомо, що львів­ська школа графіки — слава львівського мистецтва у світі. Однак мало хто знає, за що, власне, присуджували нашим художникам перемогу на престижних конкурсах графіки в країнах Європи, Японії, Китаї тощо. Олеся Домарадзька в проекті «Музей. Графіка» зібрала в одному просторі іменитих творців — Валерія Дем’янишина, Романа Романишина, Володимира Пінігіна, Богдана Сороку, Михайла Красника, Олега Денисенка та багатьох інших, які представили нові, а також ті твори, які здобули визнання у світі.

Цікаво, що, як спостерегла Олеся Домарадзька, ця виставка виявилася дуже важливою навіть не стільки для шанувальників мистецтва, скільки для самих художників-графіків. Бо вони отримали  можливість спогаду, і представлення всій зацікавленій громаді власних здобутків і перемог. Як цікаво й те, що серед іменитих графіків можна побачити й іменитого живописця: Володимир Патик уперше презентує ширшій увазі свої графічні експерименти 1990-х років.

Виставка триватиме тільки до 9 червня. Але Олеся Домарадзька вже думає над організацією наступного «Музею…» — цього разу скульптури, який покаже, чим у 1990-х жили львівські скульптори.

Фоторепортаж з виставки дивіться тут: www.gazeta.lviv.ua/photo/2013/05/31/11380

на сайті Львівської газети