Анонс
Художники
Виставки
Архів подій
Відео
Публікації в пресі
Наша Крамниця
Головна » Публікації в пресі

Одомашнені «Мандри» П’ятниця, 17 травня 2013

Одомашнені «Мандри» П’ятниця, 17 травня 2013

Ярина Коваль

Творче тріо молодих художників Уляни Нищук-Давидяк, Ольги Кравченко й Остапа Лозинського характерне вмінням придумувати цікаві нестандартні проекти й талановито їх утілювати. Чергове підтвердження — виставка «Мандри» в галереї «Зелена канапа»

Начебто тема — попри те, що цікава, — не нова. Однак художники поєднали в одне ціле різні способи подорожування. Очевидно, виходячи з того, що, словами блискучого інтелектуала Петера Вайля, мандри аж ніяк не пошук незнаного — це спосіб самопізнання. Знову ж таки, самопізнавати себе також можна по-різному.

Оля Кравченко пропонує веселу мандрівку літаком й автомобілем, що поїде на Захід. Уляна Нищук-Давидяк мандрує у власних думках, навіть не розплющуючи очей. А Остап Лозинський — за допомогою купи привезених із близьких і далеких земель, подарованих кимось чи просто забутих у його помешканні предметів, які, відновлюючи спогади та дозволяючи ще раз пережити ті чи інші емоції, розповідають не лише про атмосферу його дому, а й про нього самого.

«Хоча виставка й світська, — йдеться в анотації до неї, — все ж має сакральну складову, що й не дивно, адже за тих, хто в дорозі, завжди промовляють особливу молитву».

«Мандри одомашнюють простір, — казав свого часу Петер Вайль, — що більше стає приручених місць, то більше повернень». Автори виставки пропонують розширити уяву щодо не тільки місць, які можна приручити, а й способів, як це зробити.

Фоторепортаж: www.gazeta.lviv.ua/photo/2013/05/17/10965

на сайті газети