Анонс
Художники
Виставки
Архів подій
Відео
Публікації в пресі
Наша Крамниця
Головна » Публікації в пресі

Львів відкрив тимчасовий музей сучасного мистецтва

Львів відкрив тимчасовий музей сучасного мистецтва
З графічною спеціалізацією. 22.05.2013

У Львові тимчасово відкрився Музей сучасного мистецтва — графіки. Таку безумовно гучну назву отримав проект галереї “Зелена канапа” з офіційною назвою “Музей. Графіка”.

Експозиція складається із майже 50 знакових графічних творів. Авторами є найкращі львівські художники періоду 1990-х років.

Це автори, роботи яких побували на міжнародних конкурсах, виставках графіків у Японії, Китаї, Аргентині, Бразилії, колишній Югославії та в країнах північної Європи.

Серед таких, знакових для львівського мистецтва художників, Олег Денисенко, Валерій Дем`янишин, Ярослав Качмар, Юрій Кох, Ольга Погрібна-Кох, Михайло Красник, Сергій Міхновський, Володимир Пінігін, Дмитро Парута, Богдан Пікулицький, Володимир Патика, Роман Романишин та Богдан Сорока.

“Ця експозиція — провокація, заклик до міської влади створити музей сучасного мистецтва. Ми вирішили підняти цю проблематику, оскільки всі європейські міста мають мистецьку історію і формують таку збірку. Нам також є що показати, але влада міста не вважає, що це потрібно”, — розповіла Львівським новинам онлайн Олеся Домарадзька, куратор галереї “Зелена канапа”.

“Дуже часто, коли до нас приїжджають туристи, то просять показати картини сучасних львівських художників. А ми їм не маємо що на це відповісти. Тому саме ця тимчасова виставка є з нашого боку певним викликом”, — додала пані Домарадзька.

У експозиції презентовано лише друковану графіку. Тут є офорти, естампи, лінограв’юри та лінорити.

Саме у 1990-х графіка у Львові особливо потужно розвивалася і митці надсилали роботи на міжнародні конкурси. Там здобували чимало нагород та премій. Ними й прославили у мистецькому світі львівську школу графіки.

Зі слів Олесі Домарадзької, роботи з виставки раніше ніде не експонувалися. Крім того, багатьох авторів за 20 років у Львові встигли й забути. Дехто почав працювати в інших стилях.

Формат робіт залежить від техніки. Лінорити за своєю стилістикою є доволі великі — 60 на 80 сантиметрів. На кожному з творів зображений “крупний рисунок”.

“А найменші роботи — це екслібрис, розміром два на три сантиметри, як поштові марки. Це, наприклад, зображення Юрія Андруховича. Його намалювала Ольга Погрібна-Кох, коли Андрухович був ще молодим, богемним письменником”, — додає Олеся Домарадзька.

Галерею графіки умовно поділили на дві частини — кольоровий та чорно-білий світ.

Як зазначає куратор галереї, це пов’язано з тим, що експонована графіка має своє кліше. Його автори видруковуть на папері, а згодом наносять фарбу. Коричневі, червоні та зелені відтінки картин своїм прикладом доводять, що графіка — це не завжди чорно-білі роботи. У них головне не колір, а сам рисунок.

Крім того, виставлені роботи є достатньо дорогими. Ті роботи, що збережені в архівах митців в одному екземплярі, не продаються. А ті, що зберегли свої графіки як кліше, зараз видруковують. Такі роботи оцінюються в 500-1500 гривень.

Триватиме виставка “Музей. Графіка” по 9 червня у галереї “Зелена канапа”, що по вул. Вірменська, 7. Вхід вільний.

Підготувала Юлія Галущак

на сайті газети