Анонс
Художники
Виставки
Архів подій
Відео
Публікації в пресі
Наша Крамниця
Головна » Виставки

Цілком таємно. Анна Атоян. 20/11– 9/12/2012

Цілком таємно. Анна Атоян. 20/11– 9/12/2012

Львівська художниця Анна Атоян відома не лише своєю унікальною технікою живопису на шовку а й дуже позитивною рисою інтелектуального художника – пошуком нових тем для творчості.

Так на її попередній виставці в галереї “Зелена канапа” під назвою “Відображення вражень” (2011) історичний персонаж мексиканського революціонера Еміліана Сапата став натхненням для цілої серії творів.

Тепер ж Анну зацікавила історія британського художника кубіста Нормана Вілкінсона, котрий одночасно був і офіцером воєнно-морського флоту в період першої світової війни. Норман розробив нову систему маскування кораблів, що робила їх невидимими для перископів німецьких підводних човнів.  А саме розписував їх за принципами кубізму, повністю руйнуючи форму хаотично і асиметрично розташованими, кольоровими лініями, клітинками, тощо. Часто використовуючи зворотню перспективу. Йому вдалося створити ілюзію відсутності великого об`ємного предмета – човна і врятувати сотні кораблів від влучної атаки ворога.

Цей метод назвали Dazzle camouflage - “Осліплюючий камуфляж”.

Анна Атоян не єдина натхненна цією темою художниця. До прикладу -  Татіас Ребергер з Німеччини отримав нагороду “Золотого лева”, як кращий художник на 53 – тьому Венеційському бієнале за свій твір, а саме розписане у стилі Dazzle кафе, що дезорінтовувало і зачаровувало відвідувачів.

Анна ж створила серію чарівних алюзій на цю тему, в яких осліплюючим камуфляжем її персонажі користуються для приховування свого особистого життя, чи захисту від ворога… А розвинувши цю тему поступово перейшла і до життя таємних агентів, шпигунів і навіть до їхньої поп-емблеми Джеймса Бонда.