Анонс
Художники
Виставки
Архів подій
Відео
Публікації в пресі
Наша Крамниця
Головна » Публікації в пресі

Голлівудських кумирів вишили на керамічних майках

Голлівудських кумирів вишили на керамічних майках

 09.08.2012

  Анна СВЕНТАХ   

 Виставка поп-арту, втілена у кераміці з вишивкою, триває у галереї «Зелена Канапа». Таке еклектичне поєднання придумала одна з найвідоміших львівських художниць-керамістів Ольга Пильник. З-під рук майстрині вийшла її особиста «Алея слави», що перегукується з однойменною голлівудською алеєю.

Голлівудських кумирів вишили на керамічних майках

Фото надане галереєю «Зелена Канапа»

На керамічних майках-світильниках авторка вишила портрети відомих особистостей. На її червоній доріжці можна побачити Мерилін Монро, Майкла Джексона, Мадонну, Анджеліну Джолі.

Задум “Алеї” в Ольги народився рік тому. Тоді вона виготовила керамічні майки за розмірами власного тіла. Та одна справа – випекти майки, а зовсім інша – їх вишити. Нитку доводилося складати вчетверо, інколи голку мусили протягувати плоскогубцями. До відкриття виставки художниця не встигала вишити всі сім майок, тому один експонат – робота Олесі Домарадзької, господині галереї «Зелена Канапа».

- Вишивала Анджеліну Джолі безперервно п’ятнадцять годин, – розповіла Олеся. – Це – нелегка робота, потрібно було бавитися із відтінками ниток на обличчі. Єдиний, чиє лице вишили чисто білими нитками, – це Майкл Джексон, який за життя так хотів бути білим. Експозиція цікава не тільки обличчями, а й їхнім втіленням. Вперше бачу поп-артові тенденції, представлені у кераміці, яка більше підходить для автентики. Виставка уже викликала дискусії. Дехто з відвідувачів запитує, чому на майці зображений Пол Маккартні, а не Джон Леннон. Такий був задум художниці. Тут не втілені її кумири, просто вона вибрала знакових розтиражованих та впізнаваних постатей доби, яких люблять носити на футболках. Вже потім ми зрозуміли, що більшість представників «Алеї слави» – музиканти. Дехто питає, як затесалася сюди Джолі. Вона – сучасний символ краси, більшість пластичних хірургів кажуть, що їхні клієнтки хочуть бути схожими саме на цю актрису.

За задумом художниці один світильник-майка мав бути чистим, як фантазія про свідомість, позбавлену штампів глобалізованого суспільства. Проте він розбився. Не витримав “внутрішнього тиску” і вибуховий Мік Джаггер, який луснув через занадто тісну підставку, проте вишивка врятувала експонат від повного знищення.

Після Львова ”Алея слави” помандрує до Осло. На відкритті експозиції художник Сергій Міхновський розповів, що роботами Олі Пильник зацікавився Музей Енді Ворхола у Піттсбурзі, штат Пенсильванія, США.

На фото: Мік Джаггер після львівської виставки покине «Алею слави».
на сайті газети